PVC vagy Alumímium?

A PVC és az alumínium nyílászárók különböző anyagból készülnek, és különböző tulajdonságokkal rendelkeznek, így eltérő előnyökkel járnak.

A PVC nyílászárók jól szigetelnek, így energetikai szempontból kedvezőek. Az alacsony ár, a könnyű kezelhetőség és a széles választék mind az előnyök közé tartoznak. A PVC nyílászárók könnyen tisztíthatók, és alacsony karbantartási igényűek. Ezenkívül a PVC-nek is alacsony a tűzveszélyessége.

Az alumínium nyílászárók erősek és tartósak, és jól ellenállnak a korróziónak, így hosszú élettartamot biztosítanak. Az alumínium nyílászárók sokkal jobban megfelelnek a szélsőséges időjárási viszonyoknak, mint a PVC nyílászárók. Az alumínium nyílászárók dizájnja is változatosabb, így esetenként jobban illeszkednek az épületek külső megjelenéséhez. A hátrányok közé tartozik a magasabb ár, a nehézkesebb kezelhetőség és a nagyobb karbantartási igény.

Portfóliónkban mindkét anyagtípus megtalálható, így a végleges döntés a projekt egyéni igényeitől függ. Azonban a PVC nyílászárók jó választás lehet, ha az energetikai hatékonyság, a könnyű kezelhetőség és az alacsony ár fontos szempont, míg az alumínium nyílászárók akkor javasoltak, ha a tartósság és a kiváló külső megjelenés a fontosabb.

Az ideális nyílászáró a ProfiTherm ajánlásával

Ismerje meg egyik sokszorosan bizonyított, kiváló hatékonyságú és árérték arányú modellünket, választható design opciókkal. Kattinson a fehér plusz ikonra és szerezzen újabb ismereteket az ablakok specifikációiról.  

1. Öt légkamrás profil - "Uf" = 1,3 W/m²K

Míg a piacon lévő PVC nyílászárók többsége 3-4 kamrás, az általunk ajánlott ablakok 5 légkamrából állnak. Minél több légkamrából áll egy profil, annál energiahatékonyabb, ugyanis a hő annál több rétegen kell keresztülhatoljon, így sokkal kisebb a valószínűsége a hőveszteségnek.

Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az “Uf” érték, azaz az ablakkeret hőátbocsátó képessége, ami a mi termékeink esetében 1,3-1,4 W/m²K. Az alacsonyabb “Uf” érték a jó hőszigetelést jelöli, míg egy magasabb Uf érték gyengébb hőszigetelést sugall.

2. Rejtett vízelvezetési opció

PVC nyílászáróink rejtett vízelvezető rendszerrel vannak ellátva, ahol a kondenzvíz vagy esővíz kontrollált körülmények között tud távozni, anélkül, hogy kárt tegyen a nyílászárókban. A megfelelő vízelvezetés nemcsak a nyílászárók hosszú élettartamát garantálja, hanem a hőveszteség minimalizálásához is nagy mértékben hozzájárul.

3. "Ug" érték: az üveg energiahatékonysága vagy energiavesztesége

A standard nyílászáróink üvegezési vastagsága 41mm és akár három üvegréteggel is elláthatóak. Az üvegek hőátadó képességét az “Ug” érték jelöli: minél alacsonyabb az “Ug” együttható, annál kisebb a hőveszteség és nagyobb a megtakarítás a fűtési időszakban. Ez az érték az általunk ajánlott esetben 0,4.

4. "Uw" érték: a nyílászáró össz-energiahatékonysága

A nyílászárók energiahatékonyságát az “Uw” érték jelöli. Ennek kiszámításakor a következő két, a már fentebb is említett összetevőt kell figyelembe venni: “Ug” (üveg hatékonysága) + “Uf” (profil hatékonysága).

Az Uw-érték az a hőmennyiség (energia), amely egy 1 m²-es felületen keresztül másodpercenként távozik és W/m²K-ban mérik. Minél alacsonyabb ez az érték, annál kisebb az energiaveszteség. Jelen esetben az Uw érték 0,76 W/m²K (három üvegréteg használata esetén). Ez a legjobb választás az alacsony hőmérsékletű térségekben.

Ug = az ablaküvegre vonatkozó érték (g = glas)
Uf = az ablaktokra vonatkozó érték (f = frame)
Uw = a teljes ablakra vonatkozó érték (w = window)

Beépítési mélység

Biztonsági szint

Zajvédelem

Az ablakok csak átlag 10%-át teszik ki az épületek külső felületének, ezek mégis átlagosan a hőveszteség akár 40%-át okozzák. A befektetését évtizedekben mérheti, ha megfelelően tájékozódik és minőségi anyagokat választ.